En İyi 5 Türk Twitch Yayıncısı

Günümüzde oyunları oynamanın yanı sıra izlemekte büyük keyif veren aktiviteler arasında yerini aldı. Özellikle e-spor tanımı ülkemize geldiğinden beri oyun oynayan profesyonel kişileri izleyen kitle oldukça büyüdü. Bu yüzden bizde sizin için En İyi 5 Türk Twitch Yayıncısı-nı tanıtalım istedik. Yayıncılar twitch platformu üzerinden yaptıkları yayınlardan oldukça büyük gelirler elde ediyorlar. Bunlar hem sponsorlardan, hem reklamlardan hemde izleyicilerin samimi buldukları yayıncılara destek olmak için verdiği bağışlardan geliyor. Bir çok gencin ekmek kapısı halini alan oyun yayıncılığı gün geçtikçe daha büyük bir sektör haline geliyor. Yayıncıların çoğu sadece para kazanmak yada ego tatmin etmek için bu platformda bulunsa da öyle yayıncılar var ki kimisi Türkiye’de e-spor’u sevdirmiş, kimisinin muhabbeti çok iyi. Daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

1 – Jahrein – Ahmet SONUÇ

En İyi 5 Türk Twitch Yayıncısı - Jahrein
Jahrein

Twitch yayıncısı denilince akla ilk gelen Jahrein olur. Çünkü bu arkadaşın muhabbeti çok güzel. Hani derler ya tam kafa adam diye işte o tabir bu arkadaşa tam oluyor. Oyunları oynarken kendinden geçmesi, komik, esprili ve samimi tavrı onu izlerken sanki karşılıklı sohbet ediyormuş hissine kapılmanızı sağlıyor. Belirli bir oyun dalında kalmadan canı ne isterse onu oynayan Jahrein – Ahmet SONUÇ yayınını izlemeye gelen herkes ile çok kolay bağ kurabiliyor. Bu da onu en iyi 5 Türk twitch yayıncısı listemizde liderliğe taşıyor.

2 – WTCN – Ferit KARAKAYA

En İyi 5 Türk Twitch Yayıncısı - WTCN
WTCN

Bu arkadaşımız League Of Legends (LOL) oyununu profesyonel arenada oynamış olan biri. Profesyonel kariyerinde oldukça fazla başarıya imza atan WTCN bir kaç yıl önce e-spor sahnesinden elini çekti ve yayıncılığa geçti. Yayın hayatına ilk başladığı zamanlarda yine LOL oynamayı tercih eden WTCN – Ferit KARAKAYA son zamanlarda PUBG (Player Unknown’s Battle Ground) oynuyor. Bu arkadaşımızın da sohbeti gayet keyifli ve komik. İzleyicileri ile samimi bir ortam oluşturmayı başarmış.

3 – Unlost – Cantuğ ÖZSOY

En İyi 5 Türk Twitch Yayıncısı - Unlost
Unlost

Bu arkadaşımız ise en iyi 5 Türk twitch yayıncısı listemize Half-Life oyun performansı ile giriyor. Daha önceden görmediyseniz belki inanmakta zorluk çekebilirsiniz ancak bu arkadaştan daha iyi Half-Life oynayanını görmedik. Yayınlarında arada sırada Half-Life oynamaya devam eden Unlost – Cantuğ ÖZSOY çoğu zaman CS:GO (Counter-Strike:Global Offensive) ve PUBG (Player Unknown’s Battle Ground) oynamayı tercih ediyor.

4 – PintiPanda – Tuna AKŞEN

PintiPanda
PintiPanda

PintiPanda arkadaşımızın listemizde yer almasının en büyük nedeni yayındayken kendine has, rahat, samimi tavırları. Ara sıra izleyenlerine ayar veren, abilik yapan PintiPanda – Tuna AKŞEN kesinlikle takip edilmesi gereken Türk twich yayıncılarından.

5 – Duygubie – Duygu KÖSEOĞLU

DuyguBie
DuyguBie

Duygu arkadaşımız da yayın hayatına LOL oynayarak başlayanlardan. Uzunca bir süre League of Legendes yayınları yaptıktan sonra TV sunuculuğuna geçiş yaptı. En iyi 5 Türk twitch yayıncısı listemizde Duygubie – Duygu KÖSEOĞLU arkadaşımızın olma sebebi ise takipçileri ile arasında ki samimi ve doğal bağ.

  • Leave a Comment