En İyi 5 Seo Eklentisi

Açılan bütün sitelerin amacı Google‘da üst sıralara çıkıp ziyaretçi trafiği çekmektir. Bu konuda SEO‘nun siteniz için ne kadar hayati bir önem taşıdığını biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız SEO ne demek ? buradan başlamak lazım. Search Engine Optimization(SEO) kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kelimedir. Siteler için olmazsa olmaz nitelik taşımaktadır. Yıllardan beri google’ın arama sonuçlarını belirleyen algoritmasında sürekli değişimler olmaktadır. Bu yüzden eskiden sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara taşıdığınız yöntemler artık fayda sağlamıyor olabilir. Ancak bu işi sizin için sürekli takip eden ve her yazınızda sizi yönlendiren eklentiler var. Sizler için araştırdığımız En İyi 5 Seo Eklentisi-ni WordPress tabanlı sitelerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu yazıda okuduklarınızı uyguladıktan sonra sitenizde ki ziyaretçi sayısında ki artışa inanamayacaksınız.

1 – All in One SEO Pack Eklentisi

All in One Seo Pack
All in One Seo Pack

Birinci sırada olmayı tamamen hakkeden bu eklenti ile sitenizin On Page SEO ( Site İçi SEO) ayarlarını yapabilir ve google arama sonuçlarında üst sıraları kendinize yer edinebilirsiniz. 2 milyondan fazla sitede aktif olarak kullanılan bu eklenti diğer eklentilere göre biraz daha az özellik sunuyor gibi durabilir ancak bu göründüğü gibi değil. All in One SEO PACK eklentisi (AİSEO) ne yaptığını bilen uzman kişilerin ellerinde muhteşem sonuçlar verir. Tabi ki deneyimsiz kullanıcılara da hitap ediyor. Ancak bu alana yeni giriş yaptıysanız ve SEO uyumlu içerik oluşturmakta zorlanıyorsanız ikinci sırada olan eklenti size SEO öğrenme konusunda yardımcı olabilir. SEO optimizasyonunda tartışmasız lider olan bu eklenti size birinci önerimizdir.

2 – Yoast SEO Eklentisi

Yoast Seo
Yoast Seo

İkinci sıraya yazdığımıza aldanmayın! Gelmiş geçmiş en güçlü ve işini doğru yapan SEO eklentilerinden birisidir Yoast SEO eklentisi.Şuan d 5 milyondan fazla sitede bu eklenti aktif olarak kullanılmakta. Bu alana yeni yönelen kişilerden tutunda bu konuda uzman olanlar dahi bu eklentiyi kullanmaktadır. Bu eklenti ile her yazı için ayrı anahtar kelime seçebilir ve ona uygun içerik oluşturabilirsiniz. Site içi SEO ayarlarınızı yapabilirsiniz. SEO konusunda ihtiyacınız olan her şeyi bu eklenti de bulabilirsiniz. Bizim Yoast SEO eklentisini ikinci sıraya koymamızın nedeni son gelen güncellemeler ile beraber bazı önemli özelliklerinin artık sadece ücretli versiyonda kullanılabilir hale getirilmesi yüzünden.

3 – Rank Math – WordPress SEO Eklentisi

RankMath Seo
RankMath Seo

En iyi 5 SEO Eklentisi yazımızın üçüncü sırasında Rank Math WordPress SEO Eklentisi var. Bu eklenti son zamanlarda oldukça revaçta. Kullananlar oldukça memnun. 70 binden fazla sitede kullanılan eklenti ileri düzey kullanıcılara hitap ediyor. Eğer siz SEO yönetimini yeni öğrenecekseniz sizin için bu eklentiyi önermiyoruz.

4 – SEO Framework Eklentisi

The Seo Framework
The Seo Framework

Bu eklentiyi 100 binden daha fazla kullanıcı halen kullanmakta. Eklenti geçen yıllarda oldukça iyi iş görüyordu ancak değişen ve gelişen algoritmaları rakipleri kadar iyi takip edemiyor. Bu yüzden aktif kullanıcı sayısı oldukça azaldı. Ancak SEO Framework eklentisi hala daha belirli kullanıcıların favori eklentisi halinde.

5 – SmartCrawl SEO Eklentisi

SmartCrawl Seo
SmartCrawl Seo

WPMU Dev tarafından kodlanan ve 50 binden fazla kişinin kullandığı uygulama yeni başlayanlar için uygun seçeneklerden birisi. SmartCrawl SEO Eklentisini oluşturan takım olan WPMU DEV’in bu eklentisine nazaran çok daha tanınan ve kullanılan eklentileri de mevcut.

  • Leave a Comment