En İyi 5 Netflix Dizisi

Sizin de bildiğiniz gibi yıllar geçtikçe hayatımızı kolaylaştırmak adına yeni oluşumlar meydan geliyor. Bu oluşumlardan çoğu da insanları evlerinde bulundukları süre içerisinde rahat ettirmeye ve eğlendirmeye yönelik. Netflix‘te insanların hayatına girdi gireli dizi film izleme alışkanlıklarımızı değiştirdi. Önceleri sıkı takipçisi olduğumuz dizileri kaçırdığımızda ya Tv’de tekrarlarını beklerdik yada internet üzerinde ki bazı sitelerden takip etmeyeçalışırdık. Ancak hepimiz de biliyoruz ki bu iki seçenekte bize bolca zaman kaybı olarak dönüyor. Bu konuda Netflix bir devrim yaptı diyebiliriz. İstediğiniz yerli ve yabancı dizi filmleri muhteşem görüntü kalitesi ve altyazı seçeneği ile bizlere sunan bu platform dizi film severlerin vazgeçilmezi oldu. Bizlerde sizin için En İyi 5 Netflix dizisi-ni seçtik.

1 – House Of Cards

house of cards - netflix
House of Cards – Netflix

Amerikan başkanlığı hayali kuran Frank Underwood hayalini gerçekleştirmek için atıldığı uzun ve macera dolu yolu izleyeceğiniz bu dizi sizi kesinlikle bağımlısı haline getirecek. Siyaset, bürokrasi, aşk, ihanet, ihtiras, akıl oyunları ne ararsanız bu dizi de bulabilirsiniz. House of Cards sizin için ilk önerimiz oluyor.

2 – Marvel’s The Punisher

Punisher-Netflix
Punisher-Netflix

Amerikan deniz komandosu olan bir askerin Irak’ta aldığı görevler aslında Amerikan Devletinin onayı alınmadan yapılıyordu. Bundan haberi olmayan ve sorgulamadan askerlik görevinin yerine getiren Frank Castle görev bitiminde kendini bir komplo teorisinin içinde buluyor ve ailesi katlediliyor. Ailesinin ölümünden sorumlu olanları tek tek bulup intikam almaya başlayan Frank kamuoyunda The Punisher olarak tanınmaya başlıyor.

3 – Narcos

Narcos-Netflix
Narcos-Netflix

Gelmiş geçmiş en büyük suç dizisi olan Narcos yeraltı dünyasının para babası olan Pablo Escobar‘ın hayatını ve kurduğu uyuşturucu madde kartelinin zaman içinde ki gelişimini anlatıyor. İzleyenlerden %95’nin beğendiği bu dizi sizi bağımlısı haline getirecek.

4 – La Casa de Papel

La-Casa-De-Papel
La-Casa-De-Papel

Tam anlamıyla bir suç ve soygun dizisi diyebiliriz. İspanya kraliyet darphanesine giren ve takma ad olarak kendilerine bilindik şehir isimlerini seçen 8 hırsız ve hem onları hemde polisi akıl oyunlarıyla dışarıdan kontrol eden birisi ” Profesör”. La Casa de Papel izleyenleri kendine hayran bırakan bir diziydi. Hatta o kadar fazla sevildi ki izleyenlerden gelen baskılar sebebi ile dizi yapımcısı yeni bölümler çekmeye karar verdi. En iyi 5 Netflix dizisi listemizde 4. sırada yer alıyor.

5 – Bodyguard

Bodyguard-Netflix
Bodyguard-Netflix

Genç ve yetenekli bir polis olan David Budd ayrı olduğu eşinden çocuklarını hafta sonu görüşü için almıştır. Güzel bir hafta sonu geçiren Budd ve çocukları trenle geri dönerken bir canlı bombanın da trenin içinde olduğunu farkederler. Budd bombacıyı ikna ederek onu etkisiz hale getirir ve bir anda bütün ülkenin konuştuğu bir kahraman haline gelir. Böylece bir anda bir bakanın yakın korumualığına atanır ama bunların hepsi birer komplodur. Bodyguard sadece 6 bölümlük ve her bölümü aksiyon dolu bir dizi.

  • Leave a Comment