En iyi 10 TÜRK Filmi

Türk film yapımcıları son yıllarda gerçekten kaliteli işler ortaya koymaya başladılar. Tabi bunun en önemli sebeplerinden birisi de insanlarımızın sinema salonlarına gösterdiği rağbet. Eskiden sinemaya gitmektense evde televizyondan yada illegal siteler üzerinden film izlemeye çalışanlar artık sinema salonlarını tıklım tıklım dolduruyor. Bu durumda TÜRK sinemasına en büyük desteği sağlıyor. Yapımcılarda sinemaya artan ilgiden daha fazla pay almak için daha iyi filmler yapmaya çalışıyorlar. Ortaya seyir zevki doruklarda filmler çıkmaya başlıyor. İnsanı izlerken kendinden geçiren, kah ağlatıp kah güldüren En İyi 10 TÜRK Filmi listemize başlıyoruz.

10 – CAN FEDA

En iyi 10 TÜRK Filmi - Can Feda
Can Feda

Başrollerini Burak ÖZÇİVİT ve Kerem BÜRSİN‘in paylaştığı Vatana Millete CAN FEDA filmi listemizin sonunda yer alıyor. İç savaşın hüküm sürdüğü çok tehlikeli bir bölgede tek başına görev alan bir TÜRK timinin başından geçen olayları anlatıyor.

9 – Arif V 216

En iyi 10 TÜRK Filmi - Arif V 216
Arif V 216

216’nın dünyada ki yaşama imrenerek çıktığı yolda Arif ile beraber yaşadığı maceraları izleyebileceğiniz Arif V 216 filminde bolca 90’lar pop müziği esintisi bulacaksınız. Başrollerinde Cem YILMAZ, Seda BAKAN ve Ozan GÜVEN‘in olduğu film listemizin dokuzuncu sırasında.

8 – Ailecek Şaşkınız

En iyi 10 TÜRK Filmi - Ailecek Şaşkınız
Ailecek Şaşkınız

Zengin bir müteahhidin oğlu olan Ahmet KURAL ve çocukluğundan beri hiç ayrılmadığı Murat CEMCİR‘in evlerine hırsız girmiştir. Olaya müdahale için gelen polis komiseri Saadet IŞIL AKSOY‘a bir anda KURAL aşkının peşine düşer. Ailecek Şaşkınız en iyi 10 türk filmi listemizde sekizinci sırada.

7 – Recep İvedik 5

En iyi 10 TÜRK Filmi - Recep İvedik 5
Recep İvedik 5

Mahallesinde otobüs şoförlüğü yapan bir arkadaşının ölmesi ile Recep onun yerine geçer ve yine komik bir maceranın içine atılır. Avrupa Genç Atletizm şampiyonasına götürdüğü milli sporcuların yemekten zehirlenmesine sebep olan Recep İvedik çareyi onlar yerine kendisi yarışmakta bulur. Başrolünde Şahan GÖKBAKAR‘ın olduğu Recep İvedik 5 listemizin yedinci sırasında.

6 – Aile Arasında

En iyi 10 TÜRK Filmi - Aile Arasında
Aile Arasında

Son zamanlarda izlediğimiz en komik yerli film olan Aile Arasında izleyenleri kırıp geçiriyor. Başrollerinde Demet EVGAR ve Erol GÜNAYDIN‘ın bulunuyor. Geniş oyuncu kadrosu ve komik diyalogları ile izlemekten keyif alacağınız film listemizin altıncı sırasında yer alıyor.

5 – Ölümlü Dünya

En iyi 10 TÜRK Filmi - Ölümlü Dünya
Ölümlü Dünya

Listemizin beşinci sırasında yine bir komedi aksiyon filmi var. Yönetmen koltuğunda Ali ATAY‘ın oturduğu, başrollerde Ahmet Mümtaz TAYLAN, İrem SAK, Doğu DEMİRKOL, Feyyaz YİĞİT, Alper KUL, Sarp APAK ve Mehmet ÖZGÜR rol alıyor. Paravan olarak bir lokanta işleten kalabalık bir ailenin esas geçim kaynağı ise adam öldürmektir. Başarısız geçen bir operasyonun ardından aile üyelerinin başına gelenlerin anlatıldığı film gülmekten karnınızı ağrıtacak. Türk sinemasında açık ara birincilik koltuğunda oturan Ölümlü Dünya filmi en iyi 10 TÜRK filmi listemizin beşinci sırasında.

4 – Dağ 2

En iyi 10 TÜRK Filmi - Dağ 2
Dağ 2

İlk filmi ile çok ses getiren film ikinci filmi ile daha büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Alper ÇAĞLAR‘ın yazıp yönettiği film sınır dışında esir olan bir TÜRK gazeteciyi kurtarmaya giden Özel Kuvvetler mensubu bir tim askerin operasyon sırasında başından geçen kahramanlık hikayesini anlatıyor. Hayli kalabalık olan oyuncu kadrosunun yanı sıra filmde ki ince detaylar, müzikler, efektler ve çatışma sahneleri muazzam kurgulanmış ve çekilmiş. Başrollerinde Murat SEREZLİ, Ufuk BAYRAKTAR ve Çağlar ERTUĞRUL‘un bulunduğu Dağ 2 listemizin dördüncü sırasında.

3 – Ayla

En iyi 10 TÜRK Filmi - Ayla
Ayla

1950’li yıllarda Kore Savaşının içinde koreli küçük bir kız ile oraya barış gücü olarak giden bir TÜRK askerinin arasında geçen olayı anlatan film izleyenlere oldukça duygusal anlar yaşatıyor. Gerçek bir yaşanmışlığa dayanan film izleyenlerden tam not aldı. TÜRK askerinin ne kadar şefkat ve merhamet dolu olduğunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz Ayla filmin başrollerinde İsmail HACIOĞLU, Kim SEOL, Ali ATAY, Çetin TEKİNDOR gibi isimler yer alıyor.

2 – BÖRÜ

En iyi 10 TÜRK Filmi - Börü
Börü

Yakın tarihimizde ki 15 Temmuz hain darbe girişimini konu alan film izleyicilere hüzün ve gurur duygularını beraber yaşatıyor. O hain gecede Ankara/Gölbaşı‘nda bulunan PÖH Daire Başkanlığının bombalanmasından itibaren Özel Harekat Polislerimizin Ankara’da ki darbe girişimine müdahale edişini izleyiciye aktarıyor. Başrollerinde Serkan ÇAYOĞLU, Murat ARKIN, Zafer ALGÖZ, Atıf Emir BENDERLİOĞLU ve Mesut AKUSTA yer alıyor. Börü şahane efektleri ile listemizin ikinci sırasında.

1 – Müslüm

En iyi 10 TÜRK Filmi - Müslüm
Müslüm

Rahmetli usta şarkıcı Müslüm GÜRSES‘in hayatının anlatıldığı muhteşem bir film. Baş rolünde Timuçin ESEN‘in yer aldığı film izleyenlerin duygularının en dibine kadar ulaşıyor. Bir sahne öncesinde şen şakrak müzik dinlerken bir sahne sonrasında dramı, acıyı, hüznü en dibine kadar yaşıyorsunuz. Başrol oyuncusu Timuçin ESEN’inde inanılmaz performansı ile birlik MÜSLÜM filmi en iyi 10 türk filmi listemizin zirvesinde yerini aldı.

  • Leave a Comment